“Kompost ja mulla tervis” veebikoolitus, 22.mai

35,00

Kompost ja mulla tervis

 

Tegemist on praktilisi teadmisi täis töötoaga, mis sobib kõigile, kellel on huvi aianduse või aknalaua põllumajanduse vastu. Töötuba sobib nii algajatele kui ka juba kogenud aednikele, kes soovivad saada uusi nippe, kuidas mulla tervist parendada.

 

Öeldakse, et aedniku esimene eesmärk on kasvatada mulda. Kuidas aga kasvatada mulda, tõrjuda kahjureid ja saada saaki? Kompostimine ja mulla tervise eest hoolitsemine on üks olulisemaid asju, mida saame planeedi ja oma tervise heaks teha. Terves mullas kasvavad terved taimed, mis annavad inimestele täisväärtuslikku toitu ja seega aitavad meie tervist hoida.

Selles töötoas keskendume peamiselt kompostimisele, aga räägime ka mulla tervisest ja kahjuritõrjest leotistega.

Räägime kuidas kompostimist alustada, mis on sobilik materjal kompostrisse ning millised on kõige sagedasemad vead kompostimisel. Arutame millist tüüpi kompostimine võiks kõige paremini sobida korterisse või majja, maale ja aeda.

Räägime lehekompostist, bokachist ja biosöest ning ning sellest, kui oluline on hoida koduses aiapidamises aineringet.

Õpituba viib läbi Liina Järviste, Mõisamaa ökokeskuse aednik. Liinat on inspireerib permakultuur ja looduspärane aiapidamine. Ta on mitmeid aastaid kasvatanud professionaalselt mini-ürte ehk võrseid, söödavaid õisi ja lehtköögivilju, sealhulgas ka mitmetele tuntud restoranidele. Lisaks on maitse ja ravimtaimed ta aias alati olnud olulisel kohal.

 

Aeg: 22.05.2021 kell 10:00-13:30

Kursuse toimumiskoht: veebis, link saadetakse registreerunutele enne koolitust

Kursuse maksumus: 35 eurot

Lisainfo: anna@gaiaakadeemia.ee

Tel: 58056090

Muu info: facebook.com/vaikejalajalg, vaikejalajalg.ee

Taimeistikute e-pood: https://pood.vaikejalajalg.ee/tootekategooria/taimed/

Laost otsas

Kategooria: